243 milyar dolarlık varlık yöneten BAE şirketinden kripto para yatırımı

243 milyar dolarlık varlık yöneten BAE şirketinden kripto para yatırımı

Paylaş
Uzman Coin: 243 milyar dolarlık varlık yöneten BAE şirketinden kripto para yatırımı

Geçtiğimiz aylarda serbest bölgede kripto para ticareti yapılmasına izin verilen Birleşik Arap Emirlikleri’nde, büyük yatırım şirketlerinden biri olan Abu Dabi’li Mubadala Investment Company’den kripto para adımı geldi.

“Artık şüpheci değilim”

ABD medyasından CNBC’ye konuşan şirket CEO’su Haldun El Mübarek, kripto para ekosistemi hakkında artık şüpheci olmadığını söyledi ve bazı alanlara yatırım yaptıklarını açıkladı:

“Bence kripto paralar gerçek. 2 sene önce 200 milyar dolar piyasa değeri vardı, şimdi ise 2,5 trilyon dolar ve artıyor. Birçok insan ve şirket bu sektöre şüpheci bakıyor ama ben artık endüstriyi şüphe duyulacak sektörler kategorisine koymuyorum. Regülasyonlar da kripto paraların yeni bir sisteme dönüşmesine yardımcı olacaktır”

Mubadala şirketi yönetimi altındaki 243 milyar dolarlık varlık ile hem BAE’nin hem de dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden biri olarak önplâna çıkıyor.

Abu Dabi merkezli şirketin yöneticisi; enerji, blok zinciri ve kripto para ekosistemleri çerçevesinde yatırımlar yaptıklarını belirtti ancak detay vermedi.

Son dönemde kripto paralar ve madencilik konusunda ciddi adımların atıldığı ülkenin Dubai şehrinde kısa süre önce Dünya Dijital Madencilik Zirvesi düzenlenmiş ve Phoenix Technology Consultants şirketi 650 milyon dolarlık madencilik cihazı siparişi verdiğini açıklamıştı. Bilindiği üzere İstanbul’da da bir ofisi bulunan Phoenix Tech şirketi, Bitmain’in Ortadoğu bölgesi distribütörü olan Phoenix Store ile bağlantılı bir firma.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap