21Shares’den Bir Bitcoin ETF Atılımı Daha

21Shares’den Bir Bitcoin ETF Atılımı Daha

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 21Shares’den Bir Bitcoin ETF Atılımı Daha

21Shares, ARK Investment’le birlikte bir Bitcoin ETF başvurusunu yineliyor.

21Shares, ARK Investment ile ortaklaşa çalışarak, ABD yatırımcılarına spot Bitcoin ETF’si için müdafaalar sunacaklarını sav ederek bir müracaatta bulundu.

21Shares ve ARK Investment Bitcoin ETF Teklifini Yineliyor

21Shares ve ARK Investment’in reddedilen Bitcoin ETF‘si yeniden gündemde. İki şirket ETF’nin kurallarını daha da netleştirerek yine gündeme getiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 21Shares’den Bir Bitcoin ETF Atılımı Daha 1

21Shares’in CEO’su Hany Rashwan, bir röportajda Amerikalı yatırımcıların öncelikle memleketler arası kripto dolandırıcılıklarından ziyan gördüğünü belirtti. Bununla birlikte kripto para ünitesinin geleceği konusunda çok heyecanlı olduklarını belirtti. Ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu alanda büyük bir rol oynayacağını düşündüklerini de kelamlarına ekledi. ABD’deki ARK Innovation ETF teklifiyle tanınan Cathie Wood, birinci müracaat tarihinden bu yana 21Shares ile bağımsız idare heyeti üyesi olarak çalışıyor.

ARKB kısaltması altında süreç görecek olan ARK 21Shares Bitcoin ETF, Bitcoin’in S&P Bitcoin Endeksi tarafından ölçülen fiyatını takip edecek. 21Shares, daha evvel 2021 ve geçen Mayıs’ta başvurduğu bu teklif için, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi tarafından reddedilen birçok müracaat ortasında yer alıyordu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap