2020’nin en büyük dolandırıcılık olayına FBI da dahil oldu

2020’nin en büyük dolandırıcılık olayına FBI da dahil oldu

Paylaş
Uzman Coin: 2020’nin en büyük dolandırıcılık olayına FBI da dahil oldu

Borsanın iflas işlerinden sorumlu olan yöneticileri, içlerinde FBI’ın da olduğu bir grup uluslararası kanun gücüyle çeşitli toplantılar yaptı. 5 yöneticiden oluşan mütevelli heyetinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bazı ABD’li ve yerel kullanıcıların uğradığı zararları azaltmak amacıyla FBI da, Mirror Trading International mütevelli heyetiyle güçlerini birleştirmiştir”

Güney Afrika dolandırıcılıkta önplâna çıktı

Yöneticiler daha önce binden fazla BTC’yi yeniden elde etmeyi başarmışlardı. MTI’nin iflastan sorumlu olan heyeti son olarak da 8 bin BTC’nin izini bulmuştu. Bilindiği üzere Güney Afrika son 1 yılda çok ciddi kripto para dolandırıcılıkları yaşadı. MTI’nin yanında ayrıca, iki kardeşin kurduğu Africrypt adlı bir borsanın da içi yine bu kardeşler tarafından boşaltılmıştı. 69 bin BTC çalmayı başaran kardeşler de hala bulunamadı. Ülkede konuyla ilgili regülasyon çalışmaları devam ediyor.

Nerede olduğu hala belli değil

MTI borsasının başındaki isim olan Johann Steynberg’in de nerede olduğu hala bilinmiyor. Steynberg’in Brezilya’ya gittiğini yönelik bir uçak bileti bulunsa da bu konu da hala kesin değil. Çünkü elde ülkeyi terk ettiğine dair de bir görüntü kaydı bulunmuyor.

Hatırlanacağı üzere Kasım ayında 260 bin üyesi olduğunu belirten MTI borsası, günde % 0.5, yılda ise % 180 faiz veren bir algoritma geliştirdiğini öne sürüyordu. Güney Afrika’nın mâli regülatörü de borsayı bir ponzi organizasyonu olarak sıfatlandırmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap