2020’de Bitcoin borsalarına daha fazla saldırı beklentisi

2020’de Bitcoin borsalarına daha fazla saldırı beklentisi

Paylaş
2020’de Bitcoin borsalarına daha fazla saldırı beklentisi

Kore Internet & Güvenlik Ajansı (KISA) ve ülkenin en iyi antivirüs yazılımı ile güvenlik sağlayıcılarından oluşan bir konsorsiyum olan Siber Tehdit İstihbarat Ağı, 2020 yılında kripto para borsalarına daha fazla saldırı öngördüklerini açıkladılar.

KISA ile birlikte önde gelen altı güvenlik şirketi, Güney Kore’de gelecek seneki en büyük yedi siber tehdidinin bir listesini oluşturdu. Bunlar arasında kripto para borsalarına olası saldırılar da yer aldı. Çoğu borsanın 2020 yılında daha fazla saldırıya uğramalarına zemin hazırlayacak zayıf altyapılara sahip oldukları belirtildi.

Kripto para borsalarına saldırıların yanı sıra 2020’de öne çıkan güvenlik riskleri arasında kurumlara yapılan fidye yazılımı saldırıları, e-postalarla gelen zararlı kodlar, gelişen yapay zeka saldırıları ve mobil yazılım tedarik zincirlerine yapılan saldırılar da bulunuyor.

2019 yılı, Güney Kore’deki en büyük kripto para borsalarının büyük zararlara yol açan saldırılarla sarsıldığı bir yıl oldu. Mart ayında önde gelen Güney Kore borsalarından Bithumb’tan 13 milyon dolar değerinde EOS çalınmıştı. Henüz geçen ay ise bir başka Güney Koreli borsa UPbit’te 50 milyon dolar değerinde Ether kaybedilmişti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap