2018’de Kayda Alınan Kripto Fonlarının Sayısının Geçen Yılı Geçmesi Bekleniyor

2018’de Kayda Alınan Kripto Fonlarının Sayısının Geçen Yılı Geçmesi Bekleniyor

Paylaş
2018’de Kayda Alınan Kripto Fonlarının Sayısının Geçen Yılı Geçmesi Bekleniyor

Dünyanın çeşitli bölgelerindeki sürekli düşüş ortamına ve elverişsiz düzenleyici koşullara rağmen, bu yıl açıklanan yeni kripto fonlarının geçen yılki rekoru kırması bekleniyor.

Şimdiye kadar başlatılmış olan yeni kripto fonlarının sayısı 96 ve yılsonu itibariyla toplam rakamın geçen sene 156’ya karşılık 165’e ulaşacağı tahmin edilmekte. 2016’da bu rakam 42 idi. Kaliforniya merkezli Crypto Fund Research adlı Rohnert Park’a göre dünya çapında yayılmış 466 kripto kaynağı var.

Kripto fonlarının% 55’i şimdiye kadar hedge fonları iken, % 42’si kripto risk sermayesi fonları ve% 3’ü de bazı blockchain firmalarının olgunlaşmasıyla çıkan özel sermaye fonlarıdır.

2017 yılı Bitcoin yılıysa, 2018 kripto fonunun yılı olacak şekilde şekilleniyor” diye bir açıklamada bulunuyor Crypto Fund Research sözcüsü.

Bugüne kadar başlatılan 466 kripto-para birimi fonundan 255’i kripto hedge fonu. Crypto hedge Fonları, hedge fon sektörünün en hızlı büyüyen segmenti.

Ayrıca, geçen yıl en iyi performansa yönelik hedge fonlarından birkaçı kripto fonlarıydı. Bununla birlikte, kripto fonlarının sahip olduğu varlıkların değeri, hedge fonlarının sahip olduğu tutarın % 0.1’inin altındadır.

Yönetim altındaki varlıklar açısından, Crypto Fund Research tarafından yapılan analiz, 28 kripto fonunun 100 milyon ABD Doları’ndan fazla varlığa sahip olduğunu ve bu fonların Polychain Capital, Arrington XRP ve Galaxy Digital Assets’i içerdiğini gösteriyor. ABD’deki 252 kripto fonundan sadece 84 tanesi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kayıtlı.

252’de Amerika Birleşik Devletleri’nde en fazla kripto fonuna sahip olan Çin / Hong Kong, 34 kripto fon ve 29 fonla Birleşik Krallık’tır. ABD’de Kaliforniya, 121 kripto fonuyla önde gelen eyalet olarak görünüyor.

Bu yıl 9 kripto fonu açılmışken, Kaliforniya’daki San Francisco bu yılın en iyi şehri. Aynı zamanda, toplam kripto fonu sayısı 55 olan küresel bir lider şehir. New York City, 44 kripto fonuyla takip ediyor ve Londra da 25 kripto fonuyla üçüncü sırada.

Tahmin edilen olumlu görünüme rağmen, uzun bir ayı piyasasında kripto fonlarının bir kısmının hayatta kalamayacağı endişesi var. Crypto Fund Research’dab Josh Gnaizda:

“Eğer uzun bir ayı piyasası yaşarsak, kripto piyasalarındaki oynaklık bazı yatırımcıları sofistike kripto fonlarına çekebilir. Sektörün bu kadar çok sayıda fonları sınırlı bir sicile sahip olarak destekleyip desteklemediği belirsizliğini koruyor” diyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap