2016’daki tweet ortaya çıktı: Ethereum Name Service’teki görevinden oldu

2016’daki tweet ortaya çıktı: Ethereum Name Service’teki görevinden oldu

Paylaş
Uzman Coin: 2016’daki tweet ortaya çıktı: Ethereum Name Service’teki görevinden oldu

Ethereum Name Service, 2016 yılında attığı bir tweet’ten ötürü Brantly Millegan’ın topluluk içindeki görevine yapılan oylamayla son verdi. Ancak Millegan, ENS DAO’nun tüzel kişiliği olan True Names Ltd’nin operasyon yöneticisi olarak görevini sürdüreceğini belirtti.

Millegan 2016’da attığı tweet’te “Homoseksüeller kötüdür. Cinsiyet değişimi diye bir şey yoktur. Kürtaj cinayettir. Gebelik kontrolü de sapıklıktır” demişti. 6 yıl önce atılan bu tweet ise, uzun zaman sonra dikkatli bazı takipçilerin yeniden RT ve FAV’lamasıyla yeniden ortaya çıktı. Bu da Millegan’ın görevine son verilmesine yol açtı.

Yapılan bir yazılı açıklamada da, topluluk görevlilerinin çoğunluğunun Millegan’ı görevinden almak için oy kullandığı ve %75’lik bir oran elde edildiği yazıldı.

Görüşlerini savunmaya devam etti

Yazılı açıklamada ayrıca Millegan’ın görüşlerini kısa süre önceki bir Twitter Space etkinliğinde de savunduğu belirtildi. Millegan’ın son tweet’lerinden birinde de “dünyanın en çok takip edilen dini mezhebi olan Katolikliğe inandığını” ve bu yüzden bu fikirleri savunduğunu söylediği görülüyor.

Uniswap Labs CEO’su Hayden Adams da bu tartışmaya dahil oldu ve Millegan’ın söylediklerinin DeFi ve Web3 mantalitesine uymadığını ve etik olmadığını belirtti. ENS de Adams’ın görüşlerine katıldığını açıkladı.

Öte yandan ENS’den gelen ayrı bir yazılı açıklamada da, Millegan’ın daha fazla disiplin soruşturmasına da tâbi tutulabileceği ve onun topluluktan en kısa süre içinde atılması da dahil olmak üzere birçok yaptırımın uygulanabileceği, buna da topluluğun karar vereceği aktarıldı. Bu yaptırımlara Millegan’ın şu anda görevine devam ettiği True Names şirketindeki işinin de dahil edilebileceği belirtildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap