20 milyon KCS yakılacak: KuCoin, KCS Vakfı ile whitepaper’ı yayımladı

20 milyon KCS yakılacak: KuCoin, KCS Vakfı ile whitepaper’ı yayımladı

Paylaş
Uzman Coin: 20 milyon KCS yakılacak: KuCoin, KCS Vakfı ile whitepaper’ı yayımladı

Basın bülteni

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan KuCoin, KCS Yönetim Vakfı ve KuCoin’in hayran kitlesi tarafından oluşturulan merkeziyetsiz zincir KCC ile ortak olarak hazırladığı KCS whitepaper’ı yayımladı.

KCS whitepaper, KuCoin ekosistemini ölçeklendirmeye odaklanmasının yanında KCS Yönetim Vakfı ile KCS token arasında yapılan çalışmaları özetleyen bir içeriğe sahip. Burada KCS token’ın değerini artırmak için tasarlanan mekanizmalar gösterilirken, şu anda kilitli olan 90 milyonluk KCS’nin de dağıtım plânı açıklandı. Token’ların 20 milyon adedi kalıcı olarak yakılacak, yani dolaşımdan tamamen çıkarılacak.

KCS whitepaper’ı ayrıca, KuCoin’in Web 3.0 stratejisi doğrultusunda oluşturacağı ödeme sistemi ve Web 3.0 ekosistemi hakkında da bilgiler sağlıyor. Strateji aşağıdaki alanları araştırma ve sistemine entegre etme üzerine kuruldu:

DID’lerNFT sahiplik haklarıYönetim ve işlemlerMetaverse ağı platformunun inşaası

KCS whitepaper’ında ayrıca; KCS Yönetim Vakfı’nın, karar alımlarında, yatırımlarda ve KCS uygulamalarının geliştirilmesinde alacağı roller de detaylandırıldı. Vakıf ayrıca, desteklediği projelerin araştırma, fonlama, yatırım, kuluçka dönemi ve kaynak entegrasyonunu da sağlayacak. Vakıf bu çalışmalarla, geliştirdiği merkeziyetsiz teknolojilerin süreçlerini ilerletmeyi amaçlıyor.

Whitepaper’da verilen bilgiler arasında, 90 milyonluk KCS token’ın dağıtım konsepti de anlatıldı. İlk yatırımcıların elinde olan 25 milyonluk bölümün 18 milyon adedi erken yatırımcılarla kalmaya devam edecek ve yaklaşık 5 yıllık bir dönemde kilitler açılacak. Kalan 7 milyon KCS token bölümü ise, ilerleyen dönemde ekosistemin zenginleştirilmesi için KCS Yönetim Vakfı’na bağışlanacak.

Kurucu ekip tarafından tutulan 65 milyon adet KCS token’ın 20 milyon adedi ise, KCS’nin deflasyonist sürecini hızlandırmak amacıyla kalıcı olarak sistemden kaldırılacak, yani yakılacak. Bu mekanizmanın uygulanmasının en önemli sebebi olarak ise, uzun vadede token fiyatının istikrarının korunma hedefi gösterildi. Geri kalan 45 milyon adet token’ın 20 milyon adedi, KCS tutan kullanıcılar ve ekosistem katılımcılarına uzun vadeli teşvik olarak verilecek. Diğer 25 milyon adetlik bölüm ise vakfa bağışlanacak ve kademeli olarak 5 yıllık süre içinde kilit açılacak.

Bilindiği üzere KCS token’ın fiyatı 2021 yılının başından bu yana yüzde 2000’lik artış yaşadı. Bu sayede KuCoin borsası ve KCC toplulukları arasındaki işbirlikleri de daha fazla gelişti.

KCS, blok zinciri tabanlı ve değerin kendi kendine sirkülasyon yaratabildiği bir ekosistem yaratmayı hedeflemektedir. Bu ekosistem içinde, KCS, KuCoin ve KCC topluluk üyeleri hem hizmetlere erişim sağlayabilecek hem de sistem tarafından inşa edilen geniş uygulama portföyü tarafından teşvik alabileceklerdir.

KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu da, stratejileriyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“KCS, merkezi ve merkeziyetsiz dünya arasında bir köprü inşa edecek ve KuCoin ile KCC topluluklarını birbirine bağlayacak. Bunu yaparak kendi kendine sirkülasyon yaratabilen bir ekosistemin yaratılmasının önünü açacağız. Topluluk desteğiyle birlikte, blok zinciri teknolojisini, bu işin meraklılarından kitlelere taşıyacağız”

KCS ayrıca, KCS Yönetim Vakfı’nı birlikte kurmak için KuCoin çekirdek ekibi, KCC GoDAO Vakfı, yatırım kurumları, melek yatırımcılar ve KCS Sahibi Topluluğu temsilcileriyle de iş birliği yaptı. KCC GoDAO Vakfı; araştırma, fonlama, yatırım, kuluçka dönemi ve KCS’nin kaynak entegrasyonu konularını gözlemleyecek. Vakıf şu anda da, merkezi ve merkeziyetsiz uygulamalar ile blok zinciri ekonomisinin çeşitli sektörlerinde AR-GE çalışmaları yapıyor. İleriki dönemde KCC GoDAO, KCS ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla KCS Yönetim Vakfı’nın yerine geçecek.

2021 yılında başlatılan KCC; eksiksiz bir kapalı döngü teknoloji oluşturup, ürün ve kullanıcı ekosistemi yaratarak, teknoloji ve iş dünyası inovasyonunun doğum yeri haline geldi. Toplam kilitli varlık değeri 2022 yılının ilk çeyreğinde 50 milyon dolara ulaştı ve kalıcı bir büyüme göstermeye devam etti. Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edin: https://www.kcc.io

KuCoin hakkında

Eylül 2017’de faaliyetlerine başlayan KuCoin, 600’den fazla dijital varlık için küresel bir kripto para borsasıdır. Şu anda dünya çapında 207 ülke ve bölgede 10 milyondan fazla kullanıcısına spot alım-satım, marjin alım-satım, P2P itibari para alım-satım, vadeli işlem alım-satım,stakingve borç alma/verme hizmetleri sunuyor. KuCoin, 2018 yılında IDG Capital ve Matrix Partners’tan A turunda 20 milyon dolar yatırım aldı. CoinMarketCap’e göre KuCoin şu anda en iyi 5 kripto para borsasından biri olarak gösteriliyor ve günlük hacim bazında genellikle bu 5 borsa arasında ilk 3’te yer alıyor. Ayrıca Forbes tarafından KuCoin, 2021 yılının en iyi kripto para borsalarından biri olarak seçildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap