2 Uzman Bitcoin Öngörülerini Paylaştı: Bunlar Bekleniyor!

2 Uzman Bitcoin Öngörülerini Paylaştı: Bunlar Bekleniyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Uzman Bitcoin Öngörülerini Paylaştı: Bunlar Bekleniyor!

Bitcoin fiyatının Rusya ve Ukrayna arasındaki artan gerilimler nedeniyle 35.000 doların altına geçici olarak düşmesine rağmen, analistler kriz sonrası piyasaların hızla telafi edilebileceğini düşünüyor. 2 uzmanın güncel analizlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Bitcoin dip fiyatları doğruladı mı?

Bu konu hakkında, yakın tarihli Kitco röportajında Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, Bitcoin’in muhtemelen 30.000 dolar civarında sağlam bir destek bulduğunu ve şu anda yükselişte trendine girdiğini söyledi:

Evet, bunun bu Rusya-Ukrayna çatışmasının dibi olduğuna inanıyorum. 30.000 dolar seviyesinde çok fazla desteğimiz var… Mevcut seviyeleri koruyacağız ve daha yükseğe iteceğiz.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Uzman Bitcoin Öngörülerini Paylaştı: Bunlar Bekleniyor! 1

Mashinsky’ye göre, Rusya’nın Ukrayna’ya agresif yürüyüşü sonucunda piyasalar aşırı kaldıraçtan kurtulduğunda Bitcoin’in yükseliş eğilimi göstermesi bekleniyor:

Kaldıraçlı işlemlerin hepsi temizlendi. Olumsuz haberler nedeniyle satmak isteyen tüm yatırımcılar bunu çoktan yapmıştı. Kripto piyasası, birçok insanın inandığı kadar fazla nüfuza sahip değil. Bu insanlar sattığında, yalnızca alıcılar kalır ve bunun sonucunda fiyatlar yükselir.

Mashinsky ayrıca Bitcoin’in temel özelliklerini vurgulayarak, para biriminin kanıtlanmış kıtlığının değerini yeni zirvelere taşıyacağını iddia ediyor:

Sınırlı bir arza sahip olmanız: asla 21 milyondan fazla BTC olmayacak ve artan talebiniz etkili bir şekilde size Bitcoin fiyatının zamanla artacağını söylüyor…Daha fazla kişi Bitcoin kullandığı için fiyat artacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Uzman Bitcoin Öngörülerini Paylaştı: Bunlar Bekleniyor! 2

İslam Memiş’ten kripto para açıklamaları

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla birlikte piyasalarda güvenli liman arayışları kripto paralara olan talebi artırdı ve kripto paralar yeniden aktif hale geldi. İslam Memiş, bu konu hakkında, savaşın ardından kripto yatırımcıların küresel piyasalardaki enflasyon endişelerine karşılık merkez bankalarının sıkılaşacağı beklentisiyle Bitcoin ve diğer kripto para yatırımları için harekete geçilmesini bekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Uzman Bitcoin Öngörülerini Paylaştı: Bunlar Bekleniyor! 3

Yaşanan sert piyasa değişikliklerinin ardından dikkat çeken açıklamalarda bulunan İslam Memiş’in tahminlerine göre Bitcoin ve diğer kripto paraları almanın zamanı gelmiş olabilir. İslam Memiş, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Uçan bir şeyin arkasından bakmayın. O gün ne düşmüşse ona dikkat edin. O tarafa yatırım yapabilir onları satın alabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap