2 Usta İsim: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Gidiyor!

2 Usta İsim: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Gidiyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Usta İsim: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Gidiyor!

Bitcoin fiyatı 44 bin dolar civarında işlem görürken, analistler yıl içinde ulaşabileceği seviyeleri tartışıyor. Ani bir yükseliş sonrası arz şoku gelebilir mi? Yükselişte hangi seviyeler kritik? Analistlerin Bitcoin fiyat beklentilerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Bitcoin’de (BTC) %200’lük ralli mümkün mü?

Popüler Youtube kanalı InvestAnswers sunucusu, Bitcoin’in (BTC) değerinin dört katına çıkabileceği bir senaryo ortaya koydu. Analist, 409.000 abonesine, artık satmaya istekli olmasalar bile, birçok kişinin Bitcoin’i esneklik için borsalarda tuttuğunu söylüyor. Analiste göre satın alma baskısındaki ani bir artışı ve arz şokunu tetikleyebilir, bu da Bitcoin’in değerinin fırlamasına neden olabilir:

Bir veya iki hafta içinde 100.000 ile 200.000 arasında Bitcoin almaya çalışan birinin büyük bir makro rahatsızlığı yaratması gerekir. Nispeten kısa bir süre içinde bu, piyasa 3 katına çıkaracak. Tek gereken bu, çünkü birçok kişinin borsalarda kripto parası var ama satmak istemiyor…Benim gibi birçok insan satmamakta kararlı. Sonuç olarak, borsalarda satışa sunulan önlem büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Ancak, herkesin bir fiyatı vardır ve ne kadar yükselirsek, o kadar çok satıcı olur ve piyasa düzleşir. Ama biri iki haftadan daha kısa bir sürede 100.000 ila 200.000 dolar kazanmaya çalışırsa, bir sorunumuz olacak. Bu mümkün çünkü bir gecede 3 kez yaşıyoruz.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Usta İsim: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Gidiyor! 1

Bitcoin fiyatı 46.930 direncine hazırlanıyor

Bitcoin (BTC) birkaç ay süren bir gerilemeden kurtulurken, iyimser argümanları tartışan analistlerde var. Twitter’dan Cred’e göre Bitcoin, şu anda 46.930 dolar aralığının orta noktası civarında ağır dirençle karşı karşıya olduğu konusunda uyarıyor:

Grafiklerden görebileceğiniz gibi, bu aylık ve haftalık seviyede 44.000 ila 47.000 dolar arasında bir direnç yığını var ve bunun üzerinde yığılmış bu arsız yüksek zaman dilimli hareketli ortalamalar da var, belki de bu nihai geri dönüş hedeflerinden önce bir fitille tanışmak için.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Usta İsim: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Gidiyor! 2

Cred, Bitcoin’in aralık orta noktasına tepkisinin kritik olduğuna dikkat çekiyor, çünkü BTC’nin yükselmeye devam edip etmeyeceğini veya aralık desteğine kadar tüm yolu düzeltip düzeltmeyeceğinde belirleyici olabilir. Kripto analisti, aralığın orta noktasının bir miktar direnç sağlayacağına inanırken, aynı zamanda Bitcoin’in 46.900 doları aşarak 58.800 dolara çıktığı bir “aşırı yükseliş” senaryosunu da açıklıyor:

Bir dizi faktör, 47.000 ila 48.000 dolar arasında bir direnç seviyesi olarak birleşiyor. Aylık olarak, fazla yardım sağlamadı. Belki de yüzde 5’ten yüzde 10’a kadar olan aşırı yükseliş senaryosu, piyasanın orta noktada bir toparlanma veya önemli bir sıçrama yapmamasına benzer ve bu seviyede herhangi bir direnç göstermeyecek, bunun yerine doğrudan daha yüksek aralığa hareket edecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Usta İsim: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Gidiyor! 3

Cred, büyük bir geri dönüş olmaksızın ATH seviyesi olan 69.000 dolardan 33.000 dolara düştüğü Kasım’dan Ocak ayına kadar Bitcoin’in fiyatına atıfta bulunuyor. Olumlu durumda, kripto uzmanı BTC’nin önemli bir geri çekilme olmaksızın parabolik bir tırmanışa geçebileceğini iddia ediyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap