2 Analist: Dogecoin Artık Bu Düzeylere Gidiyor!

2 Analist: Dogecoin Artık Bu Düzeylere Gidiyor!

Paylaş
BTC Piyasası: 2 Analist: Dogecoin Artık Bu Düzeylere Gidiyor!

Dogecoin (DOGE) fiyatı, bir ralli öncesinde koruması gereken çok önemli bir savunma hattına hazırlanıyor. Bununla birlikte, Shiba Inu gibi akranlarına karşı son zamanlardaki düşük performans göz önüne alındığında, boğalar 281 gün süren mevcut durgunluk ve düşüş trendinden bir miktar rahatlama bekliyor. Önümüzdeki kritik seviyeleri belirleyen kripto analistlerinin fiyat tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

DOGE fiyatı düşüş eğiliminden kurtulmaya çalışıyor

DOGE, yatırımcıların ilgisini çekmeyi başaramadığı için azalan bir paralel kanalda sıkışıp kaldı. Genel piyasa duyarlılığını ölçen Arms Index (TRIN), piyasada satıcılardan daha fazla alıcı olduğunu gösteriyor. Dogecoin fiyatı, 0,13 dolardan 200 günlük SMA çizgisinin üzerinde kalmayı başarırsa, analist Sarah Tran’a göre 0,24 dolara doğru bir rahatlama rallisi başlatabilir ve bu da %71’lik bir artışla sonuçlanabilir. Diğer yandan, 0.15 dolarda 21 günlük SMA, ardından 0.16 dolarda formasyonun merkez sınırı, %23,6 Fibonacci düzelme seviyesi ile çakışıyor, Dogecoin fiyatının önündeki ilk engeller bunlar olabilir.

BTC Piyasası: 2 Analist: Dogecoin Artık Bu Düzeylere Gidiyor! 1

Satın alma baskısı artarsa, analiste göre Dogecoin paralel kanalın üst sınırı olan 0.24 dolarlık yükseliş hedefine ulaşabilir. Satış emirlerinde bir artış olursa, Dogecoin’in fiyatı, kritik destek olarak 200 günlük SMA’yı 0.13 dolarda test edebilir. Bu seviye tutunamazsa, DOGE 22 Ocak’taki en düşük seviye olan 0.12 doların altına düşebilir. Satış baskısı devam ederse, analist fiyatın formasyonun alt sınırı olan 0.11 dolara düşmesini bekliyor.

Jonathan Morgan, ideal Dogecoin long pozisyon kurulumunu paylaşıyor

Dogecoin grafiğinde, ters bir baş-omuz formasyonu çoklu yükselişlerin bir sonucu olarak yükseliş yerine dönüş modeli olarak gelişiyor. Bu formasyon etkinleştirilirse, analiste göre Dogecoin fiyatını günlük grafikte İdeal Boğa Ichimoku Breakout’a itmek için gereken ivmeyi üretebilir ve ayrıca önemli 0,25 dolar seviyesine geri çekebilir.

BTC Piyasası: 2 Analist: Dogecoin Artık Bu Düzeylere Gidiyor! 2

DOGE için 0,005 dolar/3 kutu dönüşlü Nokta ve Şekil grafiği, mum grafiğinin tersine dönüş formasyonunu tamamlıyor. Analiste göre potansiyel trade setup’ı, mevcut O-üç kutu sütununun tersine çevrilmesinde (yazım sırasında 0.165 dolar) bir satın alma emri. Kâr hedefi 0,26 dolar ve zararı durdurma, Nokta ve Şekil analizindeki Dikey Kar Hedefi yaklaşımına dayalı dört kutulu bir durdurmadır.

BTC Piyasası: 2 Analist: Dogecoin Artık Bu Düzeylere Gidiyor! 3

Dogecoin fiyatı düşerse ve mevcut O sütununda bir veya daha fazla O görünürse, satın alma durdurma girişi ve dört kutu durdurma fiyatla birlikte hareket eder. Kar amacı ise değişmeden kalır. Geçerli O sütunu 0,11 dolar değerinde bir O oluşursa, varsayımsal long pozisyon geçersiz kalır. Analist, Dogecoin’in bu durumda kesinlikle bir kapitülasyon bölgesine gireceğini ve 0,08 veya 0,09 dolar değer seviyelerini test edeceğini düşünüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap