2 Analist: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

2 Analist: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

Paylaş
BTC Piyasası: 2 Analist: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

Bitcoin (BTC), eski desteği 40 bin dolar bölgesini test etmek üzere 33 bin dolar dip seviyesinden yukarı yönlü tepki aldı. Lider kripto para birimi haftalık kazanımını %5’in üzerinde tutuyor ve analistlere göre yükseliş zorlu geçecek. Bu yazıda, popüler kripto analistleri Jason Pizzino ve Nicholas Merten’in BTC fiyat tahminlerine göz atalım. Kriptokoin.com olarak analistlerin paylaşımlarını aktarıyoruz…

Jason Pizzino, yükselişin

Yakın tarihli analizlerinde Jason Pizzino, Bitcoin 90 günün en düşük seviyesi 32.990 dolardan yukarı yönlü tepki alırken, lider kripto para birimi için ileride çok fazla direnç gördüğünü söyledi:

36.000 dolar bizim ana seviyemiz. Balinaların çoğunun bu seviyeler arasında işlem yaptığı görülüyor: 36.000 ve şu anda 38.000 dolar, reddediliyor. Yani 38.000 doların üzerine çıkarsak veya buradaki zirve 39.000 dolar civarındaysa, yukarıda çok fazla direnç var. Hemen hemen her bin dolarda, bir tür destek ve direnç olacak.

BTC Piyasası: 2 Analist: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere! 1

Bitcoin boğa beklentileri

Pizzino, 40 bin dolar direnci aşılsa bile devamının zorlayıcı olacağını düşünüyor:

10 Ocak’ta gerçekleşen dip seviyeyi görebilirsiniz, yani temelde sadece bu dönüm noktası için, bu seviyeye yaklaşık 40.000 dolara geldi. 42.000 doların ardından sırada 44.000 dolar var. Dolayısıyla bu diplerden çıkmak zor bir maç olacak.

Kısa ve orta vadede Pizzino, Bitcoin’in muhtemelen bir sonraki yükseliş beklentisiyle balinaların fonlarını BTC’ye yüklediği bir birikim dönemine gireceğine inanıyor. Kripto strateji uzmanına göre birikim süresi bazen bir yıl veya daha fazla sürebiliyor. Bitcoin, uzun bir konsolidasyon dönemine girme olasılığıyla birlikte ağır dirençlerle karşı karşıya kalırken, Pizzino, BTC’nin gerçekçi bir şekilde ATH seviyesine ne zaman ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Yılın ilk yarısında ATH seviyelerini göreceğimizi sanmıyorum. Belki bu yılın ikinci yarısında geç olabilir ama daha yapacak çok tırmanışımız var.

BTC Piyasası: 2 Analist: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere! 2

Nicholas Merten, Fed politikaların piyasayı etkilemeyeceğini düşünüyor

Kripto analisti Nicholas Merten, faiz oranlarındaki artışların Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasını öldürmesinin pek olası olmadığını söylüyor. Merten, 2015’te Fed faiz oranlarını artırdığında Bitcoin’in hala 500 doların altından 2018’de yaklaşık 20.000 dolara yükselmeyi başardığını belirtiyor:

BTC 500 dolarken, Fed’in faiz oranlarını artırmaya başladığı zamandır. Ve BTC 11.000 dolarken, Fed faiz oranlarını artırmayı bıraktığı zamandır. Ancak bu süre zarfında Bitcoin, 477 dolardan 11.000 dolara kadar çıktı. Ve eğer gerçekten o dönemde sahip olduğu en yüksek fiyat potansiyelini düşünürsek, pratikte 20.000 dolara ulaştı. Böylece Bitcoin, bu süre zarfında yaklaşık 500 dolardan 20.000 dolara 40 kat daha fazla piyasa değeri elde etti. Ve hala, Fed faiz oranlarını düşürmeye ve trendi tersine çevirmeye başladığında, 11-12.000 dolar civarında oturuyordu.

Son olarak Merten, birçok analistin aksine, mevcut faiz artışlarının kripto piyasaları için mutlaka “kıyamet günü” anlamına gelmediğini belirtiyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap