17 Milyon Dolardan, 104 Milyon Dolara: Cosmos Hikayesi

17 Milyon Dolardan, 104 Milyon Dolara: Cosmos Hikayesi

Paylaş
17 Milyon Dolardan, 104 Milyon Dolara: Cosmos Hikayesi

2017 yılının Nisan ayında 17 milyon dolarlık fonlama elde eden Interchain Foundation (ICF), aslında daha sonra Cosmos ağı olarak bilinecek bir blockchain sisteminin köklerini atmış oldu.

ICF’nin amaçladığı ve piyasaya sunduğu teknoloji ise temel olarak birçok blockchain ağının birbiri ile iletişim kurabilmesi olarak açıklandı. 2017 yılında birçok ICO projesi milyonlarca dolarlık yatırım elde ederken, ICF’nin projesinin diğerlerine kıyasla bu kadar geride kalması şaşırtıcı bir gelişme olarak tarihe geçti. Özellikle fonlama konusunda yaşanan sıkıntıların kendilerini neredeyse iki yıl geriye attığını belirten ICF yöneticisi Ethan Buchman, yine de piyasaya iyi bir giriş yaptıklarını vurguladı.

Atom Yükselişi Sürdürüyor

Şu ana kadar 1.400 BTC, 50.000 ETH ve 20 milyon ATOM’a sahip olduklarını belirten ICF yöneticisi Arianne Flemming, 50 adet gelecek vaat eden blockchain projesine 25 milyon dolarlık sermaye aktarmalarına rağmen 104 milyon dolarlık bir varlığa sahip olduklarını ifade etti.

ATOM, piyasaya girer girmez Binance tarafından listelenmesi ile de ciddi bir ilgi görmüştü ve basın saati itibariyle en büyük 17. kripto para birimi konumunda. Cosmos’un toplam piyasa değeri 800 milyon doları zorlarken, birim fiyatı da yüzde 3’lük bir yükseliş ile 4,16 dolara çıktı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap