16 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemi Dikkat Çekti

16 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemi Dikkat Çekti

Paylaş
16 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemi Dikkat Çekti

Bundan yalnızca birkaç dakika önce oldukça büyük bir Bitcoin (BTC) işlemi yapıldı. Bu işlem kısa süre içerisinde kripto para takipçilerinin dikkatini çekti.

Büyük İşlem

Kripto para piyasası geçtiğimiz son birkaç saat içerisinde oldukça hareketliydi. Dün sabaha karşı harekete geçen Bitcoin önce 8 bin 500, daha sonra 8 bin 700 dolar seviyesini aştı.

Bu süreç içerisinde Bitcoin ile oldukça büyük çaplı işlemler yapıldı. Whale Alert tarafından paylaşılan bilgilere göre geçtiğimiz son yirmi dört saat içerisinde on milyonlarca dolarlık işlemler yapıldı. Bu işlemlerden bir tanesi de bundan yalnızca birkaç dakika önce gerçekleşti.

Blockchain verilerine göre Coinbase’teki bir adres, bilinmeyen bir cüzdana bin 800’den fazla BTC (16 milyon dolar civarı) gönderdi. Bu işlemden alınan işlem ücreti ise 6 dolardan biraz fazlaydı.

Bu işlemin tam olarak ne amaçla yapıldığı henüz bilinmiyor. Bu tarz işlemler zaman zaman balinalar tarafından yapılırken zaman zaman borsalar tarafından da yapılabiliyor. Ancak bazı kripto para takipçiler bu gibi işlemlerin piyasayı iyice körükleyeceğini umuyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap