126 Yaşındaki General Electiric (GE) Blockchain Cybersecurity Startup’a Yatırım Yapıyor

126 Yaşındaki General Electiric (GE) Blockchain Cybersecurity Startup’a Yatırım Yapıyor

Paylaş
126 Yaşındaki General Electiric (GE) Blockchain Cybersecurity Startup’a Yatırım Yapıyor

Sınai şirket olan General Electric’in (GE) girişim sermayesi kolu, siber güvenlik startup’ı olan Xage için 12 milyon $ ‘lık A Serisi bağış toplama turunda yer alan katılımcılardan biri oluyor. Firma, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarını güvenli bir şekilde birbirine bağlamak için blockchain teknolojisini kullanıyor. March Capital Partners tarafından yönetilmekte olan bağış toplama turundaki diğer yatırımcılar City Light Capital ve NexStar Partners.

Devam eden bağış toplama turundan önce Xage’in değeri 35 milyon dolar civarındaydı. Para toplama turu, siber saldırıların giderek arttığı bir zamana geldi. GE Ventures’ın yatırım direktörü olan Abhishek Shukla yaptığı açıklamada:

“IoT devriminden yararlanan endüstriler için, kuruluşlar operasyonlarını tam olarak bağlamalı ve korumalıdır. Xage, bu son teknolojilerin enerji, ulaştırma, telekom ve diğer küresel sektörlerde benimsenmesini sağlıyor. Xage’in yenilikçi yaklaşımını desteklemekten heyecan duyuyoruz, ”dedi.

 Xage tarafından geliştirilen teknoloji, her bir makinenin dijital parmak izini doğrulayabilen dağıtılmış bir cihaz ağı oluşturacak. Bu şekilde, bir cihazda var olan anormallikler, dağıtılan sistem tarafından algılanacak ve bu da saldırıların merkezi bir ağ üzerinden yayılmasını önleyecek.

Endüstriyel kontrol sistemlerinin güvenli hale getirilmesi, son güvenlik tehditlerinin ortaya çıkmasından çok önce önemli sayıda ürünün üretilmesinden dolayı zor olabilir. Ek olarak, makineler farklı üreticilerden tedarik edildiğinden, optimum siber güvenlik sağlamak zor olabilir.

Xage’e yatırım yapmanın yanı sıra, GE’nin diğer yan kuruluşları da kendi sektörlerinde kullanılmak üzere blockchain teknolojisini araştırıyor. Örneğin, geçen ay, konglomera endüstrisi, tedarik zincirindeki 3D baskılı parçaların doğrulanmasında kullanılmak üzere tasarlanmış bir blok zinciri patenti verdi.

Yine geçtiğimiz yılın sonuna doğru, Boston merkezli konglomera, uçak izleme ve bakım sisteminde kullanılan Blockchain teknolojisinin kullanımını açıklayan patentler de yayınladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap