120 milyon dolarlık Bitcoin bulunan adreste 7 yıl sonra ilk hareket

120 milyon dolarlık Bitcoin bulunan adreste 7 yıl sonra ilk hareket

Paylaş
Uzman Coin: 120 milyon dolarlık Bitcoin bulunan adreste 7 yıl sonra ilk hareket

2014 yılının Ağustos ayında, 2720 BTC aktarılan bir adresten yedi yıl sonra dün ilk defa BTC çıkışı oldu. Çıkan miktar, 22 dolar değerinde 0.00048 BTC gibi sembolik olsa da yıllar sonra gelen bu hareket dikkat çekiciydi.

Bu cüzdanın yedi yıl boyunca uyku halinde olup dün itibari ile hareket göstermesi, altında yatan sebeplere ilişkin pek çok senaryonun da dillendirilmesine yol açtı. Cüzdan sahibinin kaybettiği şifreleri yıllar sonra bulmuş olması bu olasılıklardan biri. Yalnızca yıllarca BTC’yi ‘hodl’ eden, yani elde tutan biri olması da mümkün. Bir diğer olasılık ise cüzdana, bir operasyon kapsamında kolluk kuvvetleri tarafından el konulmuş olması. Geçmişte bunun örnekleri görüldü. Cüzdandan sadece 22 dolarlık Bitcoin çıkarılmış olması, bir satış ihtimalini ise azaltıyor.

5 yıldır hareketsiz cüzdanlarda 4.22 milyon BTC

Yıllar süresince hareketsiz bir şekilde duran Bitcoin cüzdanları tartışma konusu. Son verilere göre, en az 5 yıldır ‘uyuyan’ cüzdanlardaki Bitcoin miktarı 4.22 milyon. Bu cüzdanların en büyüğünde ise 3.6 milyar dolar değerinde yaklaşık 80 bin BTC saklanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap