1000 Dolar İle Hangi Coinler Alınır? 5 Altcoin İsmi Verildi!

1000 Dolar İle Hangi Coinler Alınır? 5 Altcoin İsmi Verildi!

Paylaş
BTC Piyasası: 1000 Dolar İle Hangi Coinler Alınır? 5 Altcoin İsmi Verildi!

Bitcoin ve altcoin piyasası piyasası istikrarlı bir biçimde eski ihtişamına kavuşuyor. Ayrıyeten, 2023 yılında yatırım ve değerli kâr imkanları fazlaca. Ortalarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda dijital varlık var. Lakin hangi kriptoları değerlendireceğinize karar verirken bunalıyorsunuz ister istemez. Pekala 1000 dolarınız olsa hangi altcoinler için liste yapardık. Altcoinbuzz 5 altcoin ismi veriyor.

Altcoin Arbitrum

Arbitrum, Ethereum’un suratını, verimliliğini ve genel performansını artırmak için tasarlanmış bir Layer 2 ölçeklendirme tahlili olarak ortaya çıkmaktadır. Temel emeli, on binlerce süreci tek bir yığın halinde birleştirmek. Başka taraftan Ethereum üzerindeki tıkanıklığı tesirli bir halde azaltmak. Ayrıyeten Arbitrum Blockchain’in kalbinde, yönetişim ve stake etme gayelerine hizmet eden lokal coin’i ARB yatmaktadır.

BTC Piyasası: 1000 Dolar İle Hangi Coinler Alınır? 5 Altcoin İsmi Verildi! 1

Arbitrum’un seyahatinde kayda bedel bir olay, erken kullanıcıları tokenlarla ödüllendiren ikonik airdrop’uydu. Toplam token arzının yaklaşık %12,75’i, yani 1,162 milyar token bu airdrop için tahsis edilmiş durumda. Arbitrum, blockchain aktifliğini ölçmek için çok değerli bir ölçüt olan toplam kilitli kıymet (TVL) açısından 4 numaralı konumu elde ederek etkileyici bir muvaffakiyete imza attı. Şu anda zincir, Layer 2’deki benzerilerini geride bırakarak yaklaşık 2,199 milyar dolarlık kilitli kıymete sahip. Buna nazaran bu sayılar, Arbitrum’un muvaffakiyetinin somut delili olarak hizmet etmekte. Ayrıyeten abartı argümanlarını ortadan kaldırmaktadır. 1000 dolarlık bir portföy ayıracak olsaydık, fonların yaklaşık %25’ini $ARB’ye yatırmayı düşünürdük.

Önemli göstergeler

 • Fiyat: 1,10 dolar
 • Piyasa Kıymeti: 1,39 milyar dolar.
 • Dolaşımdaki Arz: 1,275,000,000.
 • Toplam Arz: 10,000,000,000.
 • Maksimum Arz: 10,000,000,000.

Aleph Zero (AZERO)

Aleph Zero, kurumsal odaklı ve zımnilik odaklı bir layer-1 halka açık blockchain olarak kendini kanıtladı. Ayrıyeten inanılmaz performansıyla ünlü. Aleph Zero, mevcut blockchainlerin sürat, ölçeklenebilirlik, doğrulama müddeti ve güvenlik tasalarını ele alarak blockchain ortamında ihtilal yaratmayı amaçlıyor. Aleph Zero blockhain’in mahallî coin’i AZERO’dur. Buna nazaran piyasa çıkışı sırasında AZERO, yıllık 30 milyon enflasyon oranıyla toplam 300 milyon coin arzına sahipti.

BTC Piyasası: 1000 Dolar İle Hangi Coinler Alınır? 5 Altcoin İsmi Verildi! 2

Aleph Zero, mevcut Layer-1 blok zincirlerine umut verici bir alternatif sunuyor. Buna nazaran güçlü bir meydan okuma ortaya koymakta. İnanılmaz süreç hacmi, onu özel süreçleri ve akıllı kontratları destekleyen ülkü bir kurumsal sınıf blockchain olarak konumlandırmakta.

 • Fiyat: 0.8488 dolar.
 • Piyasa Pahası: 197,9 milyon dolar.
 • Dolaşımdaki Arz: 233,634,267.
 • Toplam Arz: 335,737,651.
 • Maksimum Arz: Sonsuz

Kurumsal uygulamalar için özel olarak tasarlanmış eşsiz blok zinciri teknolojisinin yanı sıra yaklaşan güncellemeler ve iyileştirmeler göz önüne alındığında, Aleph Zero öne çıkmaya hazırlanıyor. Sonuç olarak, AZERO’ya yatırım yapmak uzun vadede çıkarlı bir yatırım olacak. Şayet 1000 dolarlık bir portföy ayıracak olsaydık, fonların yaklaşık %20’sini AZERO’ya yatırmayı düşünürdük.

3. Morpheus Network (MNW

Morpheus Network, eski ve gelişmekte olan teknolojileri meselesiz bir formda entegre eden bir tedarik zinciri Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) orta yazılım platformu olarak ortaya çıkıyor. Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen Morpheus, lojistik operasyonlarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Morpheus.Network, global ticaret, bilgi güvenliği, Blockchain ve yapay zeka uzmanlarını bir ortaya getiriyor. Buna nazaran, Dünya Ekonomik Forumu tarafından 15 trilyon dolarlık dalda tespit edilen verimsizlikleri gidermeye çalışıyor.

BTC Piyasası: 1000 Dolar İle Hangi Coinler Alınır? 5 Altcoin İsmi Verildi! 3

Morpheus Network’ün otomasyon platformuna güç veren yakıt MNW token’dır. MNW, Ethereum tabanlı Akıllı Kontratların evvelden tanımlanmış, otomatikleştirilmiş iş mukaveleleri, nakliye ve gümrük dokümanları ve otomatikleştirilmiş memleketler arası ödemeler olarak kullanılmasını sağlıyor. MNW tokenleri, bir para ünitesi biçimi olarak fonksiyon gören ve süreç fiyatı ödemelerini kolaylaştıran, kıymete dayalı bir yardımcı program olarak hizmet ediyor. Esasen, MNW tokenleri global ticareti optimize etmek için gerekli hayati bileşenleri yönlendirir. 1000 dolarlık portföyün yaklaşık %20’sini MNW’ye yatırmayı düşünüyoruz.

 • Fiyat: 1,03 dolar.
 • Piyasa Kıymeti: 38,4 milyon dolar.
 • Dolaşımdaki Arz: 37,5 milyon dolar.
 • Toplam Arz: 47,897,218.
 • Maksimum Arz: 47,897,218

Altcoin Injective (INJ)

Injective, türev eserlerin alım satımı için büsbütün merkezi olmayan bir Layer-2 borsa platformu sunmaktadır. Özellikleri, merkezi olmayan bir buyruk defteri ve bir ticaret yürütme koordinatörünü kapsıyor. Ayrıyeten şeffaf ve önden koşmasız bir ticaret tecrübesi sağlıyor. Dahası, EVM uyumlu bir ortam kullanan Injective Protocol, Injective Chain üzerindeki transferleri derlemek için Layer-2 Blockchain teknolojisinden faydalanıyor. Bu EVM, ölçeklenebilir Ethereum Ağı uygulamasına imkan tanıyan bir yan zincir olarak hizmet veren Cosmos-SDK’nın üzerine inşa edilmiştir.

BTC Piyasası: 1000 Dolar İle Hangi Coinler Alınır? 5 Altcoin İsmi Verildi! 4

Injective Protocol’ün özünde ana yardımcı token olan INJ var. Token, protokol yönetişimi, dApp pahası yakalama, Proof-of-Stake (PoS) güvenliği, geliştirici teşvikleri ve stake etme üzere çeşitli emellere hizmet ediyor. INJ token epeyce deflasyonist bir model izlemektedir. Her hafta, bir geri alım ve yakma sistemi kullanan proje, Injective’de dApp’ler tarafından üretilen fiyatların %60’ını açık artırmaya çıkarmakta. Bu strateji, vakit içinde INJ arzını kıymetli ölçüde azaltmaktadır.

 • Fiyat: 7,93 $.
 • Piyasa Pahası: 663,9 milyon dolar.
 • Dolaşımdaki Arz: 80,005,555.
 • Toplam Arz: 100,000,000.
 • Maksimum Arz: 100,000,000

1000 dolarlık portföyün yaklaşık %25’ini INJ’ye yatırmayı düşünüyoruz. Sonuçta, nispeten yerleşik bir kripto para ünitesi olarak, bir ölçü INJ’ye sahip olmak portföy için bir arıza teminatı olacak.

Altcoin Goldfinch (GFI)

Goldfinch, Ethereum üzerinde faaliyet gösteren ve bilhassa gelişmekte olan piyasalardaki borçlulara hizmet veren merkezi olmayan bir borç verme protokolü. Protokol, borçluları, borçlunun gelecekteki nakit akışlarının bir kısmı karşılığında sermaye sağlayan bir yatırımcı havuzuyla buluşturarak teminatsız borç verme imkanı sağlıyor. Kendisini “Gerçek şirketlerden gerçek getiri” olarak tanıtan Goldfinch Finance, göz önünde bulundurulması gereken bir proje.

BTC Piyasası: 1000 Dolar İle Hangi Coinler Alınır? 5 Altcoin İsmi Verildi! 5

Goldfinch’i farklılaştıran değerli bir faktör, eşsiz kredi modeli olan “mutabakat yoluyla güven”dir. Bu kredi puanlama sistemi, borçluların kredi prestijini geçmiş davranışlarına nazaran kıymetlendirerek borç verme sürecine bir itimat katmanı ekliyor. Platform bir güvenlik tedbiri olarak teminat gerektirse de Goldfinch, zincir dışı varlıklar ve gelir kullanılarak kredilerin tam teminatlandırılmasına müsaade vererek kendisini öbür DeFi kredi protokollerinden ayırıyor. Öbür taraftanbu kapsayıcı yaklaşım, dünya genelindeki borçluları değerli ölçüde etkileme potansiyeline sahip. Ayrıyeten DeFi borç vermeyi daha geniş bir kitle için erişilebilir hale getiren çok kıymetli bir ögedir.

Önemli bir proje

Dahası, Goldfinch protokolünün idaresini bir topluluk DAO’su denetliyor. Bu DAO, kontrat yükseltmeleri, protokol yapılandırmaları, Unique Entity Check sağlayıcılarının seçimi, lokal yönetişim tokenının ödüllendirilmesi ve dağıtımı ve acil durum protokolünün duraklatılması üzere kıymetli kararlar alır.

BTC Piyasası: 1000 Dolar İle Hangi Coinler Alınır? 5 Altcoin İsmi Verildi! 6

Goldfinch’in lokal tokenı olan GFI, lokal yönetişim tokenı olarak hizmet vermekte. Hasebiyle, GFI sahipleri protokol yükseltmeleri, parametre ayarlamaları ve Unique Entity Check sağlayıcılarının seçimi üzere kıymetli yönetişim mevzularında oy kullanacaklar. Ayrıyeten, protokolün stake etme sistemleri aracılığıyla mükafatlar kazanmak için GFI stake edebilirsiniz.

BTC Piyasası: 1000 Dolar İle Hangi Coinler Alınır? 5 Altcoin İsmi Verildi! 7

Şu anda enflasyonist bir ihraç yok. Fakat şirket, protokolün piyasaya sürülmesinden yaklaşık üç yıl sonra marjinal enflasyon getirme mümkünlüğünü tabir etmiştir. Öbür taraftan 1000 dolarlık portföyün yaklaşık %10’unu GFI’a yatırmayı düşünüyoruz. Nispeten yeni bir kripto para ünitesi olarak, GFI’ye kıymetli ölçüde fon yatırmak, btcpiyasasi.com olarak belirttiğimiz üzere bilhassa de şiddetli düzenleyici ortam göz önüne alındığında, birtakım riskler taşır. Bununla birlikte, enteresan kullanım alanı ve tokenomik özellikleri onu düşük sermayeli bir mücevher haline getirmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap