100 milyar dolarlık bankacılık devi Ripple’a katıldı

100 milyar dolarlık bankacılık devi Ripple’a katıldı

Paylaş
100 milyar dolarlık bankacılık devi Ripple’a katıldı

Hindistan’daki en büyük birkaç banka arasında yer alan ve yaklaşık 100 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan HDFC Bank, Ripple’ın her geçen gün büyüyen finansal kurumlar ağına katıldı.

43 milyondan fazla müşterisi bulunan banka, Ripple Küresel Stratejik Hesaplar Başkanı Marcus Treacher’e göre Ripple’ın bölgedeki en büyük müşterilerinden biri oldu.

Treacher, The Jay Kim Show’a verdiği yeni bir röportajda, sınır ötesi para transferlerinde Ripple’ın teknolojisini kullanan müşterilerden bahsetti.
Treacher, “Ripple’ın olağanüstü bir ortağı olan Japonya’daki SBI Remit’i söyleyebilirim. Güney Kore’de Coinone var. Harika, muazzam bir ortağımız. Siam Commercial Bank ve memleketiniz Singapur’da Standard Charter Bank var. Birçok Hintli bankayla birlikte çalışıyoruz: IndusInd, Kotak, YES Bank, Axis Bank ve son zamanlarda HDFC. Katar’da QNB, Suudi Arabistan’da Suudi İngiliz Bankası, NCB ve Al-Rajhi Bank. Çok güçlü oyunculardan uzun bir müşteri listesine sahibiz.” ifadelerini kullandı.

Bu arada Ripple Kıdemli Başkan Yardımcısı Asheesh Birla, geçen sene Ripple’ın Hindistan pazarının yarısını elde ettiğini söylemişti.

Genel merkezi Mumbai’de yer alan HDFC Bank’in 104 bini aşkın çalışanı bulunuyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap