100 Bitcoin Kaybeden Yatırımcı Bittrex’i Dava Etti!

100 Bitcoin Kaybeden Yatırımcı Bittrex’i Dava Etti!

Paylaş
100 Bitcoin Kaybeden Yatırımcı Bittrex’i Dava Etti!

Önde gelen kripto para borsalarından birisi olarak görülen Bittrex, kendi depolaması altındayken yaşanan hacklenme olayından sonra 100 Bitcoin‘ini kaybeden melek yatırımcı tarafından dava edildi. Gregg Bennett isimli kullanıcı, o tarihlerdeki fiyat üzerinden hesaplandığında yaklaşık 1 milyon dolarlık yatırımını kaybetti.

2019 yılının Nisan ayında Gregg’in AT&T operatörü tabanlı sim kartına erişen hackerlar, Bittrex hesabına da bu şekilde kolaylıkla giriş yaptı. Seatlle içerisinde bilinen bir melek yatırımcı olan Gregg konuyu Washington eyaletindeki bir mahkemeye taşıdı. Bittrex’i güvenlik protokollerini ihlal etmekle itham eden Gregg aslında kripto para borsalarını bu tip bir olaydan dolayı dava eden ilk kullanıcı değil.

Hackerların Florida’dan bir IP adresi ile borsaya erişim sağladığını belirten Gregg, Bittrex’in böyle bir durumda erişime izin vermemesi gerektiğini ifade etti. 24 saat içerisinde maksimum çekim miktarı olan 100 BTC’yi çeken hackerlar daha sonra bunu piyasa değerinin çok altından tasfiye etti. Avukatlar buna ek olarak Bİttrex’in şifre değişiminden en az bir gün boyunca para çekmeyi dondurması gerektiğini de iddia etti.

Borsa ise iki faktörlü doğrulama, e-posta doğrulaması ve buna benzer güvenlik önlemlerine sahip olduklarını belirterek savunma yaptı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap