10 Yıl Önce Bitcoin Kazdı, 5.5 Milyon Dolar Kazandı

10 Yıl Önce Bitcoin Kazdı, 5.5 Milyon Dolar Kazandı

Paylaş
10 Yıl Önce Bitcoin Kazdı, 5.5 Milyon Dolar Kazandı

Reddit’teki kripto para takipçileri geçtiğimiz gün oldukça ilginç bir şey fark ettiler. Birisi Bitcoin fiyatının hızla düşmeye başladığı gün büyük çaplı bir işlem yaptı. İlginç olan şey ise bu işlemlerde kullanılan BTC’lerin 2010 yılından beri ilk kez kullanılıyor olmalarıydı.

Merak Uyandırdı

10 yıl aradan sonra ilk kez kullanılan bu BTC’ler birçok kişiyi meraklandırmaya başladı. İnsanlar bu BTC’lerin kime ait olabileceğini ve ne amaçla harekete geçirildiğini merak etmeye başladılar.

Bu işlemin bir de bundan birkaç gün önce, tam da Bitcoin fiyatı düşmeye başlamışken yapılmış olması epey ilgi çekiciydi. Uzun süre boyunca kullanılmamış olan Bitcoin adresleri genelde BTC fiyatı yükselişe geçtiği zaman aktif oluyorlar. Çünkü uzun vadeli BTC yatırımcıları, uzun süre boyunca dokunmadıkları BTC’leri fiyat yükselmeye başlayınca satıyor ve bu şekilde kar elde ediyorlar.

Acemi Madenci

Reddit kullanıcılarını meraklandıran bu sorunun cevabı Bitcointalk’tan öğrenildi. Whoamisoon adlı kullanıcı forumda açtığı “Newbie returning after long hiatus” başlığında bu işlemin arkasında yatan hikayeyi paylaştı.

Meğerse bu BTC’lerin sahibi bundan 10 yıl önce Bitcoin madenciliği yapmış, bunun ardından da yıllar boyunca hesabına dokunmamış. BTC’lerin sahibi geçtiğimiz günlerde hesabına yeniden giriş yapmış ve bu BTC’leri bir borsaya nasıl aktaracağını çözmeye çalışmış. Forumda paylaşılan bilgilerden bir kesit şu şekilde:

”Kısa bir süreliğine Bitcoin madenciliği yapmıştım. O zamanlar kişisel bilgisayarınızın işlemcisiyle madencilik yapabiliyordunuz. Uzun süredir aktif değildim.”

Elindeki BTC’lerle tam olarak nasıl işlem yapacağını, bunları nasıl satacağını sonradan öğrenen bu madenci hesabındaki BTC’ler sayesinde yüklü miktarda para kazanacak. Reddit’teki bir kullanıcının hesaplamasına göre bu madenci hesabındaki:

Bitcoin ile 5.5 milyon dolar,Hard forktan aldığı Bitcoin Cash ile 180 bin dolarHard forktan aldığı Bitcoin SV ile 120 bin dolarHard forktan aldığı Bitcoin Gold ile 6 bin 600 dolarToplamda da 5.8 milyon dolardan fazla para kazanmış olacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap