1 trilyon euroluk Alman tasarruf bankalarından kripto para adımı

1 trilyon euroluk Alman tasarruf bankalarından kripto para adımı

Paylaş
Uzman Coin: 1 trilyon euroluk Alman tasarruf bankalarından kripto para adımı

Tüm dünyada enflasyon rakamlarının her geçen gün artması ve kanun yapıcıların bu duruma bir çözüm bulamaması kripto para seçeneğini iyice ön plâna çıkarmaya başladı. Son olarak Avrupa’nın ekonomik anlamda en büyük ülkesi olan Almanya’dan bir adım daha geliyor.

1 trilyon euroluk güç…

Yaz aylarında özel fonların kripto paralara yatırım yapmasına izin veren yasanın yürülüğe girdiği ülkede şimdi de tasarruf bankalarından kripto para hamlesi geliyor. Ülkenin 1 trilyon euroyu bünyesinde bulunduran tasarruf bankaları müşterilerine kripto para işlemleri yapabilecekleri bir cüzdan hizmeti vermeyi düşünüyorlar.

Kredi almıyorlar, riski sevmiyorlar ve nakit kullanıyorlar

Tasarruf bankalarının böyle bir hamle yapmasının en ilginç yönlerinden biri de, bu bankaların müşterilerinin çoğunluğunun hiçbir şekilde risk almayı sevmeyen tarzda müşteriler olması… Dijital dünyaya adapte olamamış bu kişiler daha çok nakit kullanıyorlar ve genelde çok zorda kalmadıkça bankalardan kredi almıyorlar.

Bu bankaların 50 milyonluk bir müşteri kitlesine hitap ettiği ve Almanya’nın bu anlamdaki en büyük finansal grubunu oluşturdukları belirtiliyor.

“Kripto varlıklara olan ilgi çok büyük”

Reuters’in geçtiği haberde ayrıca bu bankalar adına konuşan bir sözcünün yorumları da yer aldı. Sözcü, “Kripto varlıklara olan ilgi çok büyük boyutlarda” dedi. Bankaların bu hamlesinin nedeni olarak, ülkede artan enflasyon kadar, bankalara ve tasarruf sahiplerine kesilen cezalarda da artışa gidilmesi olduğu belirtiliyor. Ülkede son dönemde enflasyon ve “para basımı” konuları yoğun şekilde tartışılmaya başlanmıştı.

Kasım ayında Almanya Tasarruf Bankaları Birliği başkanı Helmut Schleweis düşük faiz oranları ve artan fiyatların, varlıkların erimesini önlemede zorluk çıkardığını söylemişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap