1 Milyon Yazılımcı Projesiyle Blockchain Uzmanları Yetiştirilecek

1 Milyon Yazılımcı Projesiyle Blockchain Uzmanları Yetiştirilecek

Paylaş
1 Milyon Yazılımcı Projesiyle Blockchain Uzmanları Yetiştirilecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün öğlen saatlerinde 1 Milyon Yazılımcı projesiyle ilgili bazı bilgiler paylaştı.

Duyurusu geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan 1 Milyon Yazılımcı projesi kapsamında gençlere yazılım alanında eğitim verilecek. Bu eğitimi bitiren gençler siber güvenlik, veri analizi gibi alanlarda görev alabilecekler.

Blockchainin Yeri

Bakan Albayrak’ın açıklamalarına göre ülkemizde yazılım alanında ciddi bir eleman eksikliği var. Bu yerli yazılımcıların zaman zaman aynı anda birkaç farklı projede yer almalarına, birkaç kişinin yapması gereken işi tek başlarına yapmalarına neden oluyor. 1 Milyon Yazılımcı projesiyle birlikte bu eksikliğin giderilmesi hedefleniyor.

Bu projeye başvuran genç yazılımcı adayları birbirinden farklı konularda eğitim alabilecekler. Bakan Albayrak’ın açıklamalarına göre şu anki portalda 13 farklı kategoride, 31 eğitim hazır durumda. Bunların arasında algoritma ve big data gibi konuların yanı sıra blockchain teknolojisine de yer var.

1 Milyon Yazılımcı projesine dahil olan bazı konular

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap