1 Milyon Dolar, Ethereum Geliştiricisini Hapisten Çıkarmaya Yetti!

1 Milyon Dolar, Ethereum Geliştiricisini Hapisten Çıkarmaya Yetti!

Paylaş
1 Milyon Dolar, Ethereum Geliştiricisini Hapisten Çıkarmaya Yetti!

ABD tarafından Kuzey Kore’ye uygulanan yaptırımları aşma konusunda yardımcı olduğu ve konferanslar düzenlediği belirtilen Virgil Griffith, geçtiğimiz aylarda ABD hükümeti tarafından tutuklanmıştı. Griffith’in tutuklanması kesinlikle kripto para sektöründe büyük bir olay olarak tarihe geçti ve topluluk Griffith için imza kampanyası bile düzenledi.

Görünüşe göre hem imza kampanyası hem de maddi destek Griffith’i şimdilik Alabama’ya göndermeye yetti. Ailesinin 1 milyon dolarlık tahvil alması karşılığında kefaletle serbest bırakılan Griffith, şimdilik Alabama içerisindeki ailesi ile beraber yaşamak zorunda. Belirli ülkeler ve ABD’nin komşuları dışında yurt dışına çıkamayacağı da belirtilen Griffith’in bu yasağının ne kadar süreceği ise bilinmiyor.

ABD hükümetinden izin talep etmesine rağmen bunu alamayan ancak yine de Kuzey Kore’ye giden Griffith, döner dönmez yaptırımların ihlali ve bunlara yardımcı olunması gibi suçlardan tutuklandı. Kripto para sektörünün bir kısmı Griffith’in vatan haini olduğunu düşünse de, onu destekleyenlerin sayısı da az değil.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap