1 Milyar Dolara Yakın Bitcoin Taşındı: Piyasada Neler Oluyor?

1 Milyar Dolara Yakın Bitcoin Taşındı: Piyasada Neler Oluyor?

Paylaş
1 Milyar Dolara Yakın Bitcoin Taşındı: Piyasada Neler Oluyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2019 yılını kötü bitirse de, 2020 yılında kesinlikle önemli bir başlangıç yapmayı başardı. Yılın ilk gününden beri %30’a yakın yükseliş elde eden BTC, birçok önemli gelişmeyi de beraberinde getirdi.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle BTC %0,94’lük yükselişe ve 9.419 dolarlık birim fiyata sahip. Buna rağmen Ethereum ve XRP gibi önde gelen kripto para birimleri %5 ve üzeri yükseliş elde etti ve piyasaya şu sıralar yüzünü tamamen yükselişe çevirmiş durumda.

1 Milyar Doların Üzerinde Bitcoin Transferi Korku Yaratıyor

Bütün bu olumlu gelişmelere rağmen dün aktarılan rekor miktarda BTC ise birçok kripto para yatırımcısını endişelendirdi. Whale Alert’ın aktardığı bilgilere göre iki ayrı işlemle sırasıyla 49.852 ve yine 49.852 BTC transfer edildi. Bitcoin transferlerinin o anki yaklaşık değeri 1 milyar doların üzerinde ve bu durum endişeleri çok daha fazla katlıyor.

Transferler bilinmeyen bir cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana yapıldı. Kripto para yatırımcıları bu gibi durumların devamında piyasada ya büyük bir dump ya da büyük bir pump görebiliyorlar. Piyasanın ve özellikle Bitcoin’in birkaç gündür sabit bir fiyat hareketi çizmesinin nedeni de birçok yatırımcının piyasanın hangi yöne gideceğini tahmin etmekte zorlanması olarak biliniyor.

Bitcoin bütün bunlara ek olarak bugün Twitter’dan verilen bir müjde ile büyük bir heyecan yarattı ve sosyal medya platformlarının gündemine oturdu.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap